Nový rok sme odštartovali stretnutím s novým šéfom štátneho podniku Letové prevádzkové služby SR

Prvé stretnutie členov prezídia leteckej asociácie prezidenta Romana Dandu a viceprezidenta Andreje Nováka s novým povereným riaditeľom LPS SR, š. p. Pavlem Kelemenem, a súčasne členom Dozornej rady ALeP SR, bolo hlavne o nastavení spolupráce na rok 2024. Obe strany sa zhodli, že je dôležité prijatie nového komplexného leteckého zákona a nie len čiastočnej novely pre oblasť bezpilotných lietadiel, bezpilotných leteckých systémov a vzdušného priestoru U-space.

Rovnako dôležité bude v nadchádzajúcom roku aj vypracovanie národnej stratégie rozvoja civilného letectva a zabezpečenie alebo zlepšenie riadenia na slovenských letiskách.    

Nový riaditeľ LPS SR, š. p. vyjadril nadšenie z možnosti spolupracovať s Asociáciou leteckého priemyslu a zdôraznil význam tesnej spolupráce pre úspešné naštartovanie kľúčových opatrení v leteckom odvetví Slovenskej republiky. Členovia prezídia Asociácie vyjadrili podporu a otvorenosť pre konštruktívny dialóg s novým vedením LPS SR, š. p..

Rokovanie sa tiež orientovalo na detaily nového leteckého zákona, ktorý má byť znova pustený do medzirezortného rokovania v priebehu roku 2024, a na vypracovanie národnej stratégie rozvoja civilného letectva, ktorá by mala definovať cesty pre udržateľný rozvoj odvetvia. Diskutovalo sa aj o plánoch na zlepšenie riadenia prevádzky na letiskách v jednotlivých regiónoch Slovenska, s cieľom zabezpečiť stabilné a moderné prostredie pre leteckú prevádzku.

Na záver obe strany potvrdili vôľu aktívne spolupracovať a dosiahnuť spoločné ciele pre dlhodobú a udržateľnú prosperitu civilného letectva na Slovensku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *