Stabilný partner v stavebníctve. V súčasnosti má nezanedbateľné postavenie vo všetkých odvetviach stavebnej výroby, a to tak v pozemnom, priemyselnom, inžinierskom a vodnom staviteľstve, ako aj v oblasti komplexnej inžinierskej činnosti.

Špecialista v oblasti ochrany a obrany objektov a priestorov s využitím špeciálnej techniky. Zabezpečuje vývoz a dovoz výrobkov obranného priemyslu.

Fakulta baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií sa pýši dlhoročnou baníckou tradíciou a tradíciou vysokého školstva datujúceho sa od roku 1762, ktoré sú medzinárodne akceptované v Deklarácii pokračovateľov duchovného dedičstva Baníckej akadémie v Banskej Štiavnici. FBERG má vyprofilované vzdelávanie tak v tradičných baníckych disciplínach, ako aj v atraktívnych a žiadaných študijných programoch pôsobiacich v oblastiach geodézie, geografických informačných systémov, geológie, geotechnológií, environmentálnych technológií, získavania a spracovania surovín, informatizácie a riadenia procesov, priemyselnej logistiky, manažérstva zemských zdrojov, využívania alternatívnych zdrojov energie, záchranárskej, požiarnej a bezpečnostnej techniky, ale aj v rozvoji geoturizmu.

Medzinárodné letisko Košice je druhé najväčšie letisko na Slovensku podľa počtu pasažierov a pravidelných liniek. Letisko, ktoré vlastní medzinárodné letisko Viedeň (66 %) a Slovenská republika (34 %), ponúka profesionálne know-how, stabilitu a flexibilnú spoluprácu. Letisko ponúka spojenie do viac ako 500 destinácií po celom svete pravidelnými linkami cez Viedeň a Varšavu sieťových dopravcov Austrian Airlines a LOT Polish Airlines. Nízkonákladoví dopravcovia Ryanair a Wizz Air navyše prevádzkujú lety do Londýna Stansted, Londýna Lutonu, Doncaster Sheffield, Liverpoolu, Dublinu, Prahy, Viedne a Varšavy Modlin. Obľúbené dovolenkové destinácie v Turecku, Bulharsku, Grécku, Egypte, Taliansku, na Cypre, v Tunise a Chorvátsku sú obsluhované počas letnej sezóny od mája do októbra.

Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. je najväčšie letisko na Slovensku. Nachádza sa 9 km od centra hlavného mesta Bratislavy. Pravidelná prevádzka bola spustená v roku 1951. V roku 2022 sa však letisku podarilo vybaviť vyše 1, 4 milióna cestujúcich na príletoch a odletoch. Celkový počet pohybov lietadiel predstavoval 24 283, teda vzletov a pristátí.

Letisko Piešťany je regionálne letisko vzdialené 90 km od hlavného mesta Bratislavy s vnútroštátnymi a medzinárodnými službami. Letisko je vstupnou bránou pre turistov do kúpeľného regiónu so svetoznámymi kúpeľmi v Piešťanoch, Trenčianskych Tepliciach a Bojniciach a vstupnou bránou pre obchodných cestujúcich do ekonomického regiónu Trnava, Nitra a Trenčín s výrobňou svetových spoločností.

Medzinárodné letisko Poprad-Tatry sa nachádza v slovenskom stredisku Vysoké Tatry na hranici Schengenu. Letisko slúži pravidelnej a charterovej leteckej prevádzke, je helikoptérovou základňou pre pátracie a záchranné letecké služby, zabezpečuje aj všeobecné letectvo a nákladné lety. Z letiska premávajú aj lekárske lety, VIP lety, ad hoc chartery a ACMI lety.

Letisko Žilina je verejné medzinárodné letisko, ktoré slúži pre región severozápadného Slovenska s približne 1,2 mil. obyvateľov. Letisko Žilina je využívané pre leteckú dopravu slovenských a zahraničných leteckých spoločností, lety firemných a súkromných lietadiel, letecký výcvik a športové lietanie, sanitné lety, špeciálne letecké práce a činnosť letectva Armády SR. Obchodné využitie, zabezpečenie prevádzkových služieb a technickú obsluhu letiska Žilina vykonáva Letisková spoločnosť Žilina, akciová spoločnosť, ktorá je prevádzkovateľom letiska.

Štátny podnik poskytuje letecké navigačné služby vo vzdušnom priestore a na určených letiskách Slovenskej republiky. LPS SR, š. p. riadi letovú prevádzku pri dodržaní požadovanej úrovne bezpečnosti a minimálnych zdržaniach letov so zameraním sa na efektívne využívanie dostupnej kapacity pri súčasnom znižovaní vplyvu tokov letovej prevádzky na životné prostredie.

NG AVIATION sa špecializuje na digitálnu transformáciu civilného a vojenského letectva. NG Aviation ponúka spektrum služieb a riešení, ktoré poskytujú komplexné digitálne riešenia pre správu informácií a výmena dát v súlade s medzinárodnými predpismi.

NG AVIATION dáva možnosť všetkým zainteresovaným v letectve hovoriť spoločným jazykom, zdieľať spoločné informácie, používať jednotnú platformu na zlepšenie prevádzky a zlepšenie správy dát, a čo je najdôležitejšie, využívať dostupné
údaje v prospech výkonnosti odvetvia.

PIO KERAMOPROJEKT, a.s. zabezpečuje projektové a inžinierske činnosti, realizáciu stavieb formou kompletnej dodávky na Slovensku i v zahraničí. Pri riešení projektov vychádza zo špecifických podmienok jednotlivých lokalít, zadaní a potrieb klienta. Rieši široké portfólio stavieb vo výrobnej, občianskej i bytovej sfére. V spolupráci so špecialistami zabezpečujú projekty pre všetky stupne projektovej dokumentácie (územné rozhodnutie, stavebné povolenie, realizačný projekt) a paletu širokého spektra nadväzujúcich činností v oblasti investičného procesu výstavby.

Predaj a prenájom lietadiel a letecký výcvik. Ako výhradný distribútor Pipistrel pre Slovensko a Česku republiku ponúka všetky modely Pipistrel. V leteckej škole môžete získať kvalifikáciu pilota UL, LAPL, PPL za VFR deň a noc takisto sa naučiť bezpečne zvládať vyberanie úmyselných vývrtiek na technologicky pokročilých lietadlách značky Pipistrel.

R-SYS sa zaoberá vývojom a výrobou inovatívnych IT riešení pre letecký, obranný a bezpečnostný priemysel. Produktový rad R-SYS pozostáva zo SW riešení v rôznych oblastiach, ako sú ATM, Surveillance Data Processing, Aeronautical Information Management, Digital Audio, Video & Data Recording Systems a Geographical Information Systems (GIS). R-SYS má pobočky po celom Slovensku, čo umožňuje jej distribuovanému produktovému tímu efektívnejšie reagovať na potreby zákazníkov.

Líder v oblasti integrácie a implementácie letiskových technológií a špecialista na výstavbu a modernizáciu letísk a heliportov, a to jak civilných tak vojenských.

Špecialisti v oblasti obrábania, tvárnenia a delenia hutného materiálu a zároveň výroby zváraných konštrukcií a komponentov. Divízia TOMARK AERO navrhuje, vyvíja a vyrába ultraľahké športové lietadlá Viper SD4 a Skyper GT9, vhodné na cestovanie, letecký výcvik alebo zážitkové lietanie. Tieto lietadlá využívajú mnoho nových špičkových technológií.

Slovenská výrobná spoločnosť Tropozond s.r.o. špecializujúca sa na výrobu bezpilotných leteckých systémov a ich komponentov pod holdingovou značkou Skyeton. Medzinárodná značka bezpilotných leteckých systémov Skyeton bola založená v roku 2006 a je známa predovšetkým svojím produktom – UAV Raybird-3.

Katedra leteckej dopravy žilinskej univerzity v Žiline je centrom vzdelávania, výskumu a výcviku v civilnom letectve. Ponúka akreditované študijné programy vo všetkých troch stupňoch – bakalárske, inžinierske a doktorandské. Na komerčnej báze KLD poskytuje pilotný výcvik do úrovne kvalifikácie CPL/IR/MEP (Obchodný pilot s doložkou pre viacmotorové lietadlá a kvalifikáciou na lety podľa prístrojov) a teóriu do úrovne frozen ATPL (pilot dopravných lietadiel).