ALeP SR: Vítame a podporujeme zámer ministerstva dopravy rozlietať linku Bratislava-Košice, ale…

Asociácia leteckého priemyslu Slovenskej republiky víta a oceňuje prvé kroky Ministerstva dopravy SR k vytvoreniu schémy finančnej podpory pre civilné letectvo na Slovensku.

„Rozhodnutie štátu poskytnúť finančný príspevok na oživenie leteckej dopravy v rámci Slovenska a medzi slovenskými a zahraničnými letiskami je rozhodne krok správnym smerom,“ uviedol Roman Danda, prezident Asociácie leteckého priemyslu. „Na druhej strane to vnímame ako parciálny krok, ktorý nám pripomenul, že na Slovensku nemáme ucelenú národnú stratégiu rozvoja civilného letectva, ktorá by presahovala viac ako jeden volebný cyklus,“ doplnil Danda.

Vyhlásenie výzvy pre letecké spoločnosti otvára ideálny priestor, aby sme spoločne s ministerstvom dopravy začali pracovať na národnej stratégii, ktorá zohľadní všetky aspekty a potenciál letectva na Slovensku. „Ak nechceme, aby letectvo na Slovensku do pár rokov zaniklo, je veľmi dôležité, aby sme venovali náležitú pozornosť rozvoju menších letísk v regiónoch, ktoré však podľa leteckých predpisov majú štatút medzinárodného letiska,“ uzavrel prezident leteckej asociácie Roman Danda. 

Asociácie leteckého priemyslu SR je pripravená spolupracovať s ministerstvom dopravy a ďalšími relevantnými subjektami na strane štátu na vytvorení komplexnej a dlhodobo udržateľnej stratégie pre rozvoj civilného letectva na Slovensku, ktorá okrem iného prispeje k zatraktívneniu Slovenska pre príchod leteckých dopravcov.

Ilustračná foto, Zdroj: František Iván/TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *